☏ (+3 80 ) 50 318 58 50 ☏ (+3 80 ) 97 196 82 23 ☏ (+3 80 ) 99 508 33 91 ☏ (+3 80 ) 68 550 52 16 ✎edelweiss@emramor.com.ua
☏ (+3 80 ) 50 318 58 50 ☏ (+3 80 ) 97 196 82 23 ☏ (+3 80 ) 99 508 33 91 ☏ (+3 80 ) 68 550 52 16 ✎edelweiss@emramor.com.ua

Клієнтам

Основні питання
Головна > Для наших клієнтів
Мармур онікс з підсвічуванням
Магічний камінь Амазоніт
Як зробити замовлення на меблі

Для наших клієнтів

Ми зібрали відповіді на питання, що часто задаються нашими потенційними клієнтами, щодо виготовлення меблів та обробки штучного та натурального каменю.

Огляд питань щодо каменю

Чим мармур краще у ванній кімнаті

Якщо Ви вирішили зробити облицювання ванної кімнати натуральним каменем, в цьому випадку прийнятніше мармур. Пояснюється це тим, що полірований граніт – досить слизьке покриття. А у ванні, де вода на підлозі – не рідкість, присутність полірованого граніту може бути просто небезпечно. Тому тут граніт часто доведеться покривати складами з ефектом протиковзання, що знову-таки пов’язане з додатковими витратами грошей і часу. Мармур же в силу своєї більшої пористості – не такий слизький натуральний камінь, тобто якийсь особливий відхід за ним в цьому сенсі не буде потрібно. Проте полірованою плиткою з мармуру для підлоги у ванній кімнаті все одно захоплюватися не варто. Оскільки натуральний камінь у ванні постійно є у контакті з водою, то установка фільтру для очищення води позбавить вас від необхідності регулярно видаляти вапняний наліт.
Ми допоможемо підібрати вам будь-який матеріал для обробки ванної кімнати. Залиште нам повідомлення для консультації.

Сходинки мармур, граніт, а може бути онікс?

Якщо Ви плануєте робити східці з натурального каменю, Вам необхідно звернути увагу на деякі особливості умов, в яких знаходитиметься використовуваний природний камінь. По-перше, східці схильні до максимального навантаження, адже це місце, через яке проходитиме найбільший потік. З цієї причини матеріалом для їх виготовлення повинен служити найміцніший зносостійкий натуральний камінь, а таким є граніт. Якщо викласти вхідну групу в установі або магазині мармуром, то за наших кліматичних умов ніякі процедури по захисту і прибиранню не врятують матеріал і через два-три сезони від природної краси натурального каменю мало що залишиться. І тут вже ніяк не обійтися без переполірування. Між тим покриття з граніту такого клопоту не доставить і зажадає лише звичайних заходів по підтримці в чистоті. Щось подібне відбувається з мармуром і в приватних апартаментах, особливо взимку. Щоб зняти гостроту проблеми, підлога в передпокої краще зробити з полірованого граніту. Але майте на увазі : сказане відноситься тільки до внутрішньої вхідної зони. Ні в якому разі не застосовуйте полірований граніт для зовнішнього облицювання ганку, оскільки сніг, дощ і інші опади роблять полірований камінь дуже слизьким і травмоопасным! З цієї причини необхідно звернути увагу на фактуру натурального каменю, який Ви припускаєте використати в якості початкового матеріалу для виготовлення східців сходів або ганку. Існує декілька технологій, що дозволяють розв’язати проблему “слизького” ступеня. На наш погляд, найбільш успішним рішенням є ступінь, з термообробленою поверхнею граніту. Окрім цього, часто застосовується технологія нанесення бучардированных смуг “антиковзання”. Потурбуйтеся також про те, щоб вхід до будинку був обладнаний грязезащитными килимками. Вони залишать на собі велику частину піску і бруду, що істотно спростить відхід за облицюванням з натурального каменю

Чи радіоактивний натуральний камінь

Одним з основних “аргументів”, використовуваних виробниками штучних матеріалів в конкурентній боротьбі з природним каменем, є твердження, що камінь, на відміну від його імітацій, радіоактивний і, отже, небезпечний для людини. Це твердження із завидною постійністю з’являється в ЗМІ і різній рекламі, “зомбуючи” свідомість потенційного споживача. Тут, в порядку контраргументів ми приводимо декілька цитат із статей і висловлювань провідних вітчизняних і зарубіжних фахівців в області будівельних матеріалів.

Людина щодня піддається природним радіаційним навантаженням у виді альфа, бета і гамма-випромінювань. Умовною одиницею такої дії є “зиверт”. Среднечасовая сумарна природна експозиція випромінювань за офіційними даними складає в середньому 0,24 мікрозиверта в годину. Це сумарне випромінювання складається з трьох джерел: космічні випромінювання (0,035 мікрозиверта/годину), інкорпоровані випромінювання, що містяться в їжі, повітрі і воді (0,16 мікрозиверта/годину) і наземні випромінювання (середня доза для Німеччини – 0,045 мікрозиверта/годину).

“.Близько 80% обстежених зразків каменю показали рівень випромінювань в межах між 0,1 і 0,2 мікрозиверта/годину. Лише одна проба – фельдшпатит з Південної Америки, що не є предметом торгівлі, показала 0,503 мікрозиверта/годину – значення, що лежить близько до статистичного граничного значення наземних дій для Німеччини. Самі незначні рівні випромінювань мають мраморы, вапняки, піщаники, найбільш високі, – граніти. Більшість гранітів і аналогічних порід мають рівень випромінювань в межах 0,2 мікрозиверта/годину. У якійсь мірі природний камінь відповідає області значень нормального наземного випромінювання. Необхідно також враховувати, що ніхто не проводить усе життя, лежачи на плитах з природного каменю. Повітря і видалення тіла від грунту пом’якшують дію усіх наземних випромінювань.

Резюме: рівень випромінювання звичайних комерційних сортів природного каменю настільки малий, що використати його можна без всяких коливань”

“.Питання радіоактивності будівельних матеріалів необхідно розглядати без всякої паніки”.

“.Нині в ЄС відсутні які-небудь стандарти або норми, що регламентують зміст радіонуклідів у будівельних матеріалах.

Як відомо, розпад радіонуклідів призводить до утворення радону, що має шкідливу дію на організм людини. У 1999 м. Євросоюз підготував спеціальні рекомендації (не обов’язкові – ред.), що регламентують вміст радону в приміщеннях (на 1 куб. м.внутрішнього об’єму) : для об’єктів нового будівництва – не більше 200 Бк/куб.м., для робочих місць – не більше 500 Бк/куб.м. Приблизно такі ж показники містяться і в рекомендаціях агентства ЕРА (Environmental Protection Agency), США”. Відмітимо, що в 1999 р. в 21 провінції Італії обстежували приміщення на предмет вмісту в них радону; перевірка показала, що на усіх обстежених об’єктах цей показник знаходився в межах 20-120 Бк/куб.м”.

“. Повторюємо, проблема радіоактивності будівельних матеріалів не повинна викликати у нас якої-небудь тривоги, але в той же час не можна підходити до неї занадто поверхнево. Навіть, сівши в літак, Ви починаєте піддаватися підвищеному радіоактивному опроміненню космічного походження, але хіба хто-небудь перестав через це літати? Відмітимо, що матеріали, що “викидають” в атмосферу радон, не створюють самі по собі проблему для здоров’я – проблему створюють закриті непровітрювані приміщення, де цей газ може скупчуватися. Звідси витікає істотна роль вентиляції приміщення”.

“.У США є професійна асоціація “Marble Institute of America”. Вони намагалися експериментальним шляхом встановити емісію радону у природного каменю, але нічого з цього не вийшло, потім розрахунковим шляхом було виведено значення цього показника, що склало 0,00000074 пикокюри на куб.м. Для довідки: коли Ви відкриваєте водопровідний кран, то там Ви маєте радону в 10 в 7-му ступені більше, ніж в граніті, а якщо Ви включаєте телевізор, то отримуєте випромінювання в 109 більше”.

“.Взагалі, радіоактивність, какая-никакая, є скрізь. Добре, припустимо граніти злегка “роблять” фон. Якщо підходити до цього серйозно, то слід сертифікувати і увесь бетон нарешті. Ми з ними в одній і тій же лабораторії походимо випробування, і помічено, що бетон у багатьох випадках “робить” фон більше граніту.

Підводячи підсумок, слід зауважити, що радіаційний фон граніту (і будь-якого іншого натурального каменю) визначається на стадії затвердження запасів родовища. На цій же стадії визначаються і механічні характеристики самих гранітів. У кожного родовища є свій паспорт. Де записується, до якої групи по радіоактивності належить граніт і де рекомендується або не рекомендується його застосовувати.

Усі пропоновані нами природні камені відносяться до 1-ої групи, що означає застосування БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ!

Які переваги граніту

Основною перевагою граніту є його природна краса, непідвладна моді і часу, і стійкість до зовнішніх дій. Граніт не боїться температур до 800 З°, а по міцності серед природних мінералів займає друге місце після алмазу. Тому, якщо ви цінуєте свої ножі, вам не варто використати гранітну поверхню в якості обробної дошки. А ось для любителів домашньої випічки граніт – прекрасне місце для приготування кулінарних шедеврів.

Стільниця на вашій кухні, виконана з граніту, на відміну від пластикових матеріалів, схильних до старіння, і через багато років виглядатиме також бездоганно, як в день її установки.

Який камінь використовується для облицювання каміна

Історія облицювання натуральним каменем камінів бере свій початок ще з часів Петра I. У більшості випадків не існує особливих обмежень при виборі натурального каменю для облицювання каміна, окрім застосування штучного каменю в зоні прямого контакту з полум’ям, проте ми не рекомендуємо в зону контакту з полум’ям встановлювати натуральний граніт. Хоча натуральний граніт і має високу термічну стійкість, він не дуже стійкий до короткочасного локального (імпульсному) нагріву. Мармур має високу термічну стійкість і може бути використаний для облицювання каміна практично без обмежень. Для любителів ексклюзивних високохудожніх камінів з елементами різьблення і скульптури, прийнятніший для виготовлення облицювальних елементів мармур. Цей натуральний камінь з більшою легкістю придбаває потрібні форми, має значно більше колірних рішень. Для реалізації дизайнерських рішень в стилі рицарських замків частенько для облицювання камінів використовуються такі природні камені, як вапняк і піщаник.

Чи можна якось захистити камінь від плям

Говорять, якщо вчасно не видалити з гранітної поверхні забруднення, то потім на камені може залишитися пляма. Незважаючи на свою високу твердість, камінь є мікропористим матеріалом. Щоб захистити його поверхню від дії тих або інших забруднень, ми рекомендуємо виконати спеціальну обробку виробів з натурального каменю так званими “сеалерами”, – хімікатами, що знижують здатність кам’яної поверхні до адгезії.

Наскільки доцільно використати травертин для підлог у ванній кімнаті

Поверхня травертину пориста. Більше того, вона найчастіше великопориста і має каверни (поглиблення). У кавернах може скупчуватися бруд, який згодом буде важко видалити. Проте, травертин на підлогу у ванні укладати можна. Тільки заздалегідь камінь повинен пройти спеціальну обробку. Для підлог використовують так званий “лікований” травертин, каверни в якому пломбуються спеціальним клеєм перед фінішною обробкою.

Також травертин при укладанні на підлогу у ванній кімнаті необхідно обробити спеціальними просоченнями, що знижують вбираність вологи.

Поліровка цього каменю покращує його експлуатаційні властивості у вологих приміщеннях. Проте полірована підлога у ванній кімнаті – не саме краще рішення з точки зору безпеки.

Підводячи підсумок, можна сказати, що якщо вам придивився саме травертин, то розв’язати проблему з облицюванням їм підлог ванни можна. При дотриманні вищеописаної процедури підготовки каменю особливих проблем з експлуатацією не виникне. Але все таки якщо ви прагнете підійти саме з практичного боку, то мармур буде прийнятніший.

Підлоги мармур, онікс, травертин чи граніт

Найбільш зносостійким видом натурального каменю є граніт. Частки піску і бруду, що заносяться в приміщення разом зі взуттям, поступово руйнують полу з мармуру. Напевно Ви вже спостерігали “стоптані мармурові східці” і полу, що втратила первинний, святковий вигляд, з мармуру. Тому найкращим матеріалом для облаштування підлоги є граніт. Виготовлення мармурових підлог (але не з усіх видів мармуру) допустиме в приватних квартирах, котеджах і офісах з невисокою прохідністю відвідувачів. При виборі облицювання для підлоги особливу увагу треба приділити фактурі натурального каменю. Вона буває полірована або неполірована, і від неї теж багато в чому залежить регулярність відходу за покриттям і відповідно пов’язані з цим витрати. На неполірованих (лощених або постарених) поверхнях знос менш помітний, чим на полірованих. Тому зміст постарених підлог з натурального каменю економічніший. Поліровані покриття з граніту і мармуру доречніші в якості облицювання вертикальних поверхонь і там, де вони сильно не стиратимуться. Якщо ж полірований натуральний камінь використовується для обробки підлоги в зонах з досить інтенсивним рухом, то потрібно бути готовим до того, що процедура професійної переполировки каменю стане звичайною частиною регулярного відходу. Усе сказане відноситься в першу чергу до мармуру, оскільки він м’якший, ніж граніт.

Як можна досягти того, щоб кам'яні сходи не були слизькими взимку

Дійсно, кам’яні східці для сходів (навіть з досить шорсткою поверхнею і що абсолютно не ковзають при намоканні) взимку схильні до обмерзання. Втім, як і східці з бетону або металу. Проте накладні кам’яні східці можна практично позбавити від цього недоліку.

Ідеальним і найрадикальнішим варіантом захисту накладних кам’яних східців стає організація їх обігріву. Обігрів східців влаштовується за принципом теплої підлоги. Тобто безпосередньо під кам’яним облицюванням прокладається електричний кабель, який і нагріватиме східці до міри, достатньої для відвертання утворення полоу. Непоганим рішенням стане укладання на зовнішній край ступеня смуги з морозостійкої гуми (SureStep). Така гума зберігає еластичність при температурі до – 60°. Під тяжкістю кроків гума прогинається, внаслідок чого кірка наледі просто розламується і вже не є міні-катком.

Складніше справа йде з цілісними східцями з натурального каменю. Організувати їх ефективне підігрівання досить складно. До того ж споживати електрики така система буде досить багато. В цьому випадку на період зимових холодів на ступені можна закріпити смужки самоклеющейся абразивної плівки, що перешкоджає утворенню монолітної крижаної кірки.

Чи правда, що мармурове облицювання каміна тріскається від спеки

Хороший мармур стойок до високих температур, але ця стійкість не безмежна. Також не занадто добре мармур переносить перепади температур. При облицюванні каміна слід враховувати ці моменти.

Дуже важливо при укладанні облицювання прорахувати розподіл температур. Це може зробити тільки хороший фахівець, що знає тонкощі облаштування камінів. Довга дія відкритим полум’ям на мармур може негативно позначитися на його прочностных характеристиках. При правильному розподілі температур на мармур цієї дії не буде.

Також треба пам’ятати, що камін, фанерований мармуром, не варто гасити водою. Різке охолодження нагрітого до високої температури каменю може привести до появи мікротріщин. Крім того, що вони поступово провокуватимуть руйнування каменю, із-за них страждає і зовнішній вигляд усього каміна. Зола, що забивається в мікротріщини, і просто пил зроблять мармур брудним і тьмяним на вигляд.

У іншому ж навіть постійна підтримка в каміні вогню впродовж декількох діб не пошкодить облицюванню каміна ні в щонайменшому ступені. Без прямої дії відкритим полум’ям мармур не нагрівається до критичної для нього температури і не змінює своїх прочностных характеристик.

Почніть свій проект з нами!

Залишіть свій контакт і ми Вам передзвонимо!