Використання мармуру як обробного матеріалу для стін і підлог в сучасних будинках стало можливим в результаті того, що почався випуск мармурової плитки – натурального мармуру, порізаного в розмір, зручний для облицювання. Це абсолютно не виключає використання більших кам’яних форм – підвіконня мармурові, наприклад, східці, вази для кольорів. Але ось отримати мармурову підлогу можна тільки використовуючи плитку.
Існує два способи, якими плитка мармурова укладається на підлогу, розглянемо їх детальніше.
По суті, при цьому способі все робиться точно так, як і при облицюванні підлоги керамічною плиткою. На заздалегідь підготовлену бетонну поверхню наклеюється полірована в заводських умовах плитка, яка підбирається з однієї і тієї ж партії, щоб кожна із складових частин мала близький по малюнку і за кольором вид, тобто була отримана з одного пласта при здобичі мармуру. Цей спосіб відносно менш трудомісткий, але має недолік: як би не старався майстер-плиточник укласти усі плитки однаково, їх розташування відрізняється між собою на десяті долі міліметра. У результаті виходить не єдина мармурова поверхня, а набір плиток, які трохи по-різному відбивають світло. Цього може бути досить при облицюванні, наприклад, екрану за кухонною стінкою або стін невеликого санвузла, але на підлозі це вже не виглядає.
При цьому способі використовується плитка з не шліфованою поверхнею. Укладається вона так само, хіба що додається можливість влаштовувати мозаїчну підлогу, викладати з каменю різних відтінків візерунки і геометричні фігури. Укладання робиться без проміжків, якщо ж цього не уникнути, то проміжки згодом затираються епоксидною смолою з крихтами мармуру, щілині, що робить, абсолютно непомітними.
Коли уся підлога викладена, і щілини ліквідовані, починається шліфовка за допомогою шліфувальної машини планетарної дії, в якій декілька шліфувальних кругів обертаються кожен навколо своєї осі і одночасно навколо загальної осі машини. Така обробка ліквідовує усі нерівності, що неминуче виходять при укладанні плитки, і дозволяє отримати єдину, на усю підлогу, площину, що нагадує моноліт – шви не видно, і здається, що уся підлога зроблена з одного каменю.
Послідовно шліфовка ведеться від грубих абразивів до дрібніших, а на завершальних стадіях змінюється поліруванням. Така підлога відбиває в собі все, що завгодно, як величезне цілісне дзеркало, справляючи дивовижне враження.
Щоб підлога з плитки мармурової надовго зберігав свій яскравий вид, його часто покривають захисною полімерною плівкою, абсолютно прозорою, але захищаючою мармур від подряпин і від плям. У будь-якому разі в приміщення, де укладена мармурова підлога, не повинні потрапляти бруд і пил, його потрібно берегти від плям і не використати чистячі речовини на кислотній основі і абразиви, що містять. Тоді прикраса вашого будинку прослужить вам довгі роки!