Гранітні і мармурові підвіконня стали дуже популярними в Одесі. Останнім часом підвіконня все рідше роблять з дерева, і усе менше поступає замовлень на пластикові конструкції. Від бюджетних варіантів, що зіграли свою роль, багато власників будинків і квартир переходять до використання в інтер’єрі різних видів натурального каменю. Підвіконня – не виключення: будь-який камінь не лише практичний, але і красивий, і вікно з мармуровим підвіконням – ця справжня прикраса для інтер’єру.
Можливо, це для багатьох несподівано, але камінь – досить чутливий матеріал: він може вбирати плями і ушкоджується від миючих засобів з абразивними елементами. Але якраз підвіконня – це “найбезпечніше” місце для застосування будь-яких видів каменю. Тут нічого не ріжуть ножем, як на кухні, і не проливають сік або вино, як в їдальні. Тут немає надлишку вологи, як в санвузлі, і бруді з піском, як в передпокої. Тому будь-який камінь, незалежно від його чутливості, може бути застосований для підвіконь, тим більше що він може поєднуватися як з натуральним деревом, так і з пластиковими рамами.
Мармурові підвіконня – найкрасивіші з усіх кам’яних варіантів. Цей камінь відрізняється нескінченною різноманітністю забарвлень і візерунків, кожен з яких – неповторюваний. Підвіконня може послужити основою для вибору відповідного кольору штор, та і для формування усієї стилістики приміщення. Яке б не було вікно – пластикове або дерев’яне, з мармуром воно прекрасно поєднуватиметься.
Використовуючи в оформленні кімнати мармурові аксесуари – вази, блюда, світильники, можна отримати унікальний гарнітур, підібраний з великим смаком, а якщо додати сюди мармурові стільниці, уся Одеса ходитиме, як в музей.
У формі підвіконня, що виготовляється по індивідуальному замовленню, немає нічого жорстко обмеженого – це зовсім не обов’язково строгий прямокутник з різко обкресленими краями: тут допустимі фаски і скруглення, трикутні і овальні контури і багато що інше.
Чим буде зайнято підвіконня – виставкою домашніх кольорів або парою декоративних ваз, виконуватиме функцію мініатюрного письмового столу або сховища для іграшок – будь-яка його функція може бути прийнятна і не зіпсує інтер’єру.
Мармур не боїться сонячних променів і температурних перепадів, так що його можна встановлювати на вікна, звернені до півдня, і монтувати під ним опалювальні радіатори. Цей камінь легко полірується, так що при ушкодженні поверхні або якщо поліровка потьмяніє, відновити блиск зовсім нескладно.
Гранітні підвіконня виглядають анітрохи не гірше за мармурових : граніт буває різний, і підібрати по малюнку можна дуже цікаві варіанти. Порівняно з мармуровими поверхнями гранітні міцніше, вони краще чинять опір дії кислот і так само не бояться сонячного світла і радіаторів під вікном. За вартістю обидва ці матеріали приблизно однакові, так що питання вибору між гранітом і мармуром – це швидше питання интерьерного дизайну : какай саме колір бажано мати. Питання форми не встає – граніт, хоча і набагато важче, ніж мармур, обробляється, і підвіконню можна надати будь-яку конфігурацію.
Що стосується довговічності, то цілком можна вірити виробникам, що заявляють, що їх виріб прослужить до 500 років. Історичний досвід підтверджує, що від виробів з граніту приблизно таких результатів можна і чекати. Поліровку цей камінь теж тримає довше, а відновити її досить легко.
Ви можете не лише купити мармурові підвіконня, рідше для виготовлення підвіконь використовується онікс. Це напівпрозорий матеріал, що пропускає світло: підвіконня з підсвічуванням виглядають оригінально і красиво.
Цікавий матеріал – травертин, різновид туфу, пористий камінь, теплий на дотик. Пори закладають епоксидною шпаклівкою під колір каменю або, навпаки, по контрасту до нього, отримуючи своєрідний малюнок.
Усі ці варіанти не гірші, ніж мармурові підвіконня – вибір знову-таки за дизайнером.
Серед усіх подібностей натурального каменю, виконуваних з різного виду пластиків, виділяється кварцевий агломерат, що складається з осколків кварцу, в які доданий барвник і єднальна речовина – полиэфирная смола. Ця суміш пресується в умовах вакууму і високої температури, внаслідок чого виходить матеріал, по міцності що перевершує натуральні породи, особливо при випробуванні на вигин, майже абсолютно не всмоктуючий рідини і при цьому не просто красивий, але і різноколірний: необхідний колір задається при виготовленні.
Кварцеві підвіконня можуть бути удвічі тонші – міцність при цьому буде цілком достатньою, так що ще і економія вийде, хоча і так штучний камінь обходиться дешевше за натуральний.
Купити мармурові підвіконня, а так само підвіконня з граніту, кварциту і іншого каменю, ви можете в наших салонах.